קייטרינג לאירועים

האופציות בקייטרינג לאירועים רבות כמעט כמו סוגי המנות שאפשר להגיש: בואו נראה מה האופציות שעומדות בפניכם לפני שאתם מזמינים קייטרינג לאירוע
 
זה לא חייב להיות המטבח של גן האירועים או אולם האירועים. זה לא חייב להיות מזנון או הגשה לשולחנות... בכל מה שקשור בתחום קייטרינג לאירועים  אתם יכולים  לשלב וליהנות משלל אופציות, במגוון סגנונות ומחיר.
 

קייטרינג מקומי

בסוג זה של קייטרינג מבשל צוות המטבח המקומי של גן או אולם האירועים, במקום בו מגישים את האוכל. הקייטרינג משתמש בציוד המטבח. היתרון שלו הוא בטריות האוכל ויכולת התגובה המהירה למצב שבו יש שינויים במספר האורחים או צורך בבישול מנות מיוחדות. החסרון? ברוב המקרים ישנו תפריט די קבוע, שמתאים לדרישות די ממוצעות.
 

קייטרינג חיצוני

צוותי הקייטרינג משתמשים במטבח מקומי אבל הם לא עובדים של המקום, או שהם מביאים את האוכל קפוא או מקורר ומחממים אותו במקום ההגשה. חסרון: לאוכל לא תמיד יהיה טעם של 'טרי' ומספר המנות מוגבל לתכנון המקורי. שימוש לב שברוב המקרים עליכם לדאוג לכל נושא ההגשה – מלצרים, כלים ופינוי של הכלים והחזרה שלהם, במידה ושוכרים כלים לאירוע.
 

שף בהזמנה

אולי האופציה היקרה ביותר מכל סוגי הקייטרינג, כיון שכאן מדובר בשף – לרוב מישהו מפורסם ומתוקשר – שבא לבשל בעצמו באירוע. השף מביא איתו צוות של כמה עובדים שכולל טבחים ועוזרי טבח וכן מלצרים. ההגשה יכולה להיות בכל אחד מסוגי ההגשה שלמטה, כולל מזנון או הגשה מלאה.
מה לגבי המטבח? זה תלוי במקום עצמו. שפים מגיעים בדרך כלל לאירועים משפחתיים קטנים, שבהם אין בעיה להשתמש במטבח הביתי לבישול לכל האורחים.
 

קייטרינג במזנון

בין אם מדובר בקייטרינג בבישול מקומי, או קייטרינג בבישול חיצוני, ההגשה היא זו שעושה כאן את ההבדל: אין מלצרי הגשה, גם לא בתחנות, אלא רק מלצרי מילוי וסידור או עובדי פינוי. הקייטרינג יכול לספק את הצלחות ויתר כלי ההגשה, אבל זה לא מחייב. ברוב המקרים, זהו הפתרון הנח והפחות יקר, למרות שלא בהכרח.
 

קייטרינג בהגשה חלקית

בין סוג קייטרינג במזנון לקייטרינג בהגשה מלאה קיים גם קייטרינג בהגשה חלקית, שבו מלצרים מגישים את האוכל בתחנות המזנון, מפנים מהשולחנות ומביאים תוספות שונות, במידת הצורך (בעיקר משקאות). ברוב המקרים מדובר בהגשת מנות ראשונות בלבד ומתאבנים על ידי מלצרים סובבים. כל השאר – בשרות עצמי. 
 

קייטרינג בהגשה מלאה

זהו ברוב המקרים סוג הקייטרינג הכי יקר, שבו מלצרים מגישים את האוכל לשולחן ושרותי הקייטרינג מטפלים בכל צרכי האירוע. בדרך כלל אפשר לשלב אופציות של בר משקאות או מנות פתיחה שמוגשות במזנון או גם הן בהגשה, על ידי מלצרים סובבים.
קייטרינג בהגשה מלאה כולל גם סידור שולחנות, מפות, כלים ואיסוף שלהם לאחר האירוע.