פעילויות חווייתיות עם אוכל ושתייה

מאז ומעולם לאוכל היה מקום של כבוד בתרבות ובהוויה החברתית. אין מפגש חברתי שאינו כולל כיבוד או שתייה, החל ממסיבת קוקטיילים להשקת מוצר חדש וכלה בטקסים וארוחות חג מסורתיות. האוכל מהווה אחד מסממני התרבות המרכזיים, חשוב לא פחות מתיאטרון, ספרות, סגנון עיצובי, ביגוד אופייני ואדריכלות. בשנים האחרונות יצא נושא האוכל והבישול מהמטבח לזירת הסלונים החברתיים ואפילו לעולם העיסקי. סדנאות בישול הפכו מקובלות כבילוי קבוצתי, חברתי או זוגי, כאופציה תורמת לימי גיבוש בבית העסק ואפילו כפעילות במסיבת יום ההולדת של הילדים. לצד הפן הטרנדי קיים גם הצד המעשי – כאשר ידע בבישול כבר אינו מועבר מהורים לילדים באופן שוטף, סדנאות בישול מהוות דרך מצוינת לרכוש את הידע ואף להרחיב אותו לאופקים ומגמות חדשות.
 

סדנאות בישול לעסקים

אחד מהטרנדים החמים ביותר בעולם העיסקי הוא קיום סדנאות בישול כימי גיבוש לצוות או לחברה. ימי גיבוש מטרתם היא חיזוק הקשרים הבין אישיים וקידום התקשורת בתוך החברה, בצוות או בין צוותים שונים. סדנאות בישול מתאימות לכך באופן מיוחד כיוון שהן משלבות עשייה קבוצתית משותפת, נותנים מקום לביטויי מנהיגות בתוך הצוות בקונטקסט אשר מזמין שיתוף חוויות אישיות.
קיימות מגוון סדנאות בישול לעסקים אשר פועלות בתצורות שונות. המשותף לכולם הוא העבודה הצוותית אשר מתוצאותיה הטעימות נהנים הבשלנים בקיום ארוחה משותפת בסיום העבודה. לעתים מחולקים הצוותים לקבוצות מתחרות, לעתים החלוקה היא לפי תחנות עבודה או לפי המנות השונות. קיימות סדנאות עיסקיות אשר מלוות ביועץ ארגוני המספק תובנות תקשורתיות על האינטראקציות הנחשפות במהלך הבישול, וכאלו המלוות בשף בלבד המתמקדות באוכל ובאינטראקציה עצמה.
 

סדנאות בישול לאנשים פרטיים

כאשר שפים מהווים סוג של סלבריטאים מהזן החדש, תוכניות ריאליטי רבות סובבות סביב נושא הבישול ובישול ביתי-עילי הפך לסמל של כבוד – שפים רבים פותחים את דלתות מטבחם ומקיימים מגוון סדנאות בישול, כל אחד על פי תחום התמחותו. במסגרת סדנאות אלו, השפים חולקים מהידע והמתכונים, מאפשרים למשתתפים להתנסות בטכניקות השונות וכמובן לטעום מכל המאכלים שמוכנים במהלך הסדנה.
ישנם סוגים רבים של סדנאות
·         סדנאות "גאוגרפיות"– בישול איטלקי, יפני, צרפתי, דרום אמריקני, ויטנאמי ועוד – כמספר סגנונות הבישול כן מספר הסדנאות.
·         סדנאות חומר -.סדנאות המבוססות על חומר גלם מסוים כגון סדנאות שוקולד, בשר, יין, ויסקי, פיסול בבצק סוכר וכדומה.
·         סדנאות נישה \ טכניקה – סדנאות נישה מתמקדות במוצר מסוים כגון נקניקיות, סושי או עוגות לדוגמה
·         סדנאות לקהל יעד מסוים– סדנאות המתמקדות בקהל יעד מסוים. הנפוצה ביותר מתחום זה היא סדנת בישול לילדים, אך קיימות גם נוספות כגון סדנאות לחולי סכרת או צליאק, סדנאות לזוגות ועוד.
·         קורסי יסודות – סוג נוסף של סדנה הוא כזה הנוגע בידע יסודי הדרוש לצורך הבישול. ידע כזה יכול להיות כל דבר החל מידע טכני ורכישת כישורים בסיסיים כחיתוך ועד לידע בנושא תזונה טבעית והכרות עם צמחים שונים.
·         מיקום ומשך הסדנה – דרך נוספת להבחין בין סוגי הסדנאות השונים היא מיקום ומשך הסדנה – סדנאות מועברות גם בבתי ספר לבישול אך גם בבתים פרטיים ובאולמות אירועים ואפילו באיזור פתוחים. גם בנושא משך הסדנה קיימים הבדלים משמעותיים בין סדנאות חד פעמיות לסדנאות או קורסים בהם המשתתפים נפגשים על בסיס קבוע.