קייטרינג ישראלי

קייטרינג בארץ ובעולם

מי שהתנסה בקייטרינג במקומות שונים בעולם, יודע להבין את הסגנון הישראלי ואת המאפיינים שלו. השיטה בה מעמיסים על השולחן ועל הצלחות מנות כה גדולות קיים רק בארץ. בשאר מדינות המערב ישנן הרבה מנות אבל הן קטנות למדי. הקייטרינג בישראל מבוסס ברובו על ישיבה בשולחנות אוכל ולא מתערבבים האורחים בינם ובין עצמם. בחו"ל תופעת ה'מינגלינג' היא המובילה. מלצרים מסתובבים בין האורחים עם צלוחיות קטנות ומציעות לאורחים שלל מטעמים.

שפים מהשורה הראשונה

על מנת ליצור כל כך הרבה מנות להרבה אנשים יש צורך בצבא שלם של שפים. כל שף מומחה במנות מסוימות ויודע להכין אותם על הצד הטוב ביותר. חלק מהמנות הקולינאריות דורשות טיפול והקפדה מיוחדים. עליהן להיות מבושלות/צלויות במידה מסוימת ואין לחרוג ממנה, אחרת האיכות שלהן נפגמת. בשרים וקינוחים צריכים לצאת מהמטבח בדיוק בטמפרטורה הנכונה. המסעדות המצליחות בעולם מציעות שירות מיוחד ואנשים משלמים סכומים גבוהים כדי לקבל את המנה ולהיות מסוגלים לאכול אותה מיד.

קייטרינג מודרני

כשמזמינים קייטרינג היום, השירות לרוב כולל כבר צוות מלצרים, שולחנות, מפות, סידור פרחים, ומנקים. לעומת זאת, תמיד ניתן לפרק את החבילה ולקחת ספקי משנה. אפשר לפרות את כל השירותים הנלווים של ספקית ההסעדה ולהביא אחרים במקומם. יש לקחת בחשבון שהתהליך אינו מוזיל את העלות, אבל התמורה היא השקעה ומקצוענות רבה בפרטים הקטנים. ישנן בעלי עסקים קטנים ומקומיים מאוד שמסוגלים לתת שירות נפלא לאירועי קטנים והעלות עשויה להיות נמוכה. שווה לבדוק.

מנות הגשה אסייתיות

תופעות האוכל האסייתי הוא טרנד התופס תאוצה כבר כמה שנים. איזורי תעשייה שלמים נפלו שדודים אחר מסעדות סושי הכובשות כל מתחם פנוי. הטרנד האסייתי הגיע כבר לעולם הקייטרינג, לא יותר רק באירועים פלצניים, היום סושי מקובל בכול אירוע ואפילו מוזר לראות אירוע בלעדיו. בדרך כלל מגישים אוכל אסייתי בדוכני המזון שבכניסה למתחם, כבר בפתיחת האירוע. אך באירועי נושא בעלי קו שכולו בסגנון אסייתי, הרי שסושי תופס מקום מכובד כשיא הארוחה.

איפה מוצאים שף פרטי?

ישנם אפשרויות רבות למצוא שף פרטי לאירועים עד 50 איש. לוחות אינטרנט רבים מאפשרים ליצור קשר עם שפים שונים במתמחים במנות המיוחדות. צאו מנקודת הנחה שככול שהעסק קטן יותר, כך הוא מספק שירות מקומי יותר. רבים המקרים בהם אדם בעל כשרון אדיר בבישול, שהתנסה עד עכשיו רק במסגרת תחביב, הופך יום אחד לשף מצליח במיוחד. תוכניות בישול למיניהן מגלות ללא הרף כישרונות חדשים שהופכין בין לילה למרכז ספקית קייטרינג.

אז למה לשים לב? כללים ודגשים:

  • מנות מחומרים איכותיים – קייטרינג טוב מספק לעצמו ישירות את חומרי הגלם וכך המנות טעימות ובריאות הרבה יותר.
  • תפריט עשיר – תנו לאורחים שלכם הזדמנות ליהנות מפסטיבל טעמים שלם. חגיגה בכל מנה.
  • דברו אליהם – שאלו אותם מה הם הכי אוהבים.
זכרו כי אירוע מצליח וזכוק יוצר חוויה שונה ומהנה. בחרו את שירות הקייטרינג המפתיע ביותר.