קייטרינג לכל קהל

היום קייטרינג אינו רק הסעדה לקהל גדול. קייטרינג הוא שירות שנועד לא רק להשביע אלא גם להעניק לסועדים חוויה קולינרית ראשונה במעלה. חשוב שכול סועד ימצא את המנות שמדברות אליו וערבות לחיכו. כשמזמינים קייטרינג לאירוע עסקי או דווקא לאירוע משפחתי ואפילו לוועד עובדים, הרי יש להתאים את המנות בהתאם לקהל. כשהולכים ליום טעימות אצל הספקית אז לא לבחור דווקא את המנות שאוהבים באופן אישי, אלא את אלא שהקהל יאהב. אחרי הכול, האירוע בשבילו.

הסעדה איכותית

הסעדה איכותית מתבססת היום על צוות עובדים רחב ומקצועי. כל עובד החל משף ועד למלצר יודעים בדיוק מה צריך לעשות וזה מה שמציל את הערב. לוח הזמנים המסודר מאפשר למוזמנים לסעוד את ליבם ללא הפרעות. חשוב לוודא שיש מלצר על כל חמישה שולחנות ולא יותר וזאת על מנת לוודא הגשה של האוכל לכל האורחים כמה שיותר באותו הזמן. לא נעים אף פעם להסתכל בשולחן שממול ולראות שהם כבר התחילו לאכול, באילו אתה עדיין מחכה למנה.

תפריט קייטרינג מגוון

העניקו לאורחים שלהם תפריט מפתיע של שלל טעמים ומבחר רחב של מרקמים. הסתיימו הימים של מנות באותו קו ובאותו הסגנון. ממילא כולם אוכלים רק מנות בודדות מכל התפריט, אז מדוע לא להגדיל את המבחר ולשפר את שביעות הרצון? היום קייטרינג רבות מציעות פיוז'ן טעמים. באפשרות זו מגישים לכל שולחן דווקא את הערבובים של הטעמים. מר ומלוח לצידם של מתוק וחמוץ, סלט פירות לצד סושי, ירקות מתוקים לצד בשרים מלוחים וכן הלאה..

מבחר טעמים

על מנת ליצור מבחר טעמים גדול כול הניתן, יש לבחור חברת קייטרינג בעל ניסיון בתפריטים כאלה. כמו במקצועות נוספים, גם כאן הניסיון משחק תפקיד גדול. הסעדה בעלת תפריט פיוז'ן קיים תחסוך מכם את המשאבים בתכנון תפריט שכזה מן היסוד. עשו לעצמכם עבודה קלה, שאלו מספר חברים ובני משפחה מהן המנות שהם הכי אוהבים. תנו להם את מה שהם אוהבים! הגיוני ללכת למסעדה ושהמלצר פשוט יגיש לכם מנות בלי שתבחרו?

מנות מחומרים איכותיים

הבריאות היא במרכזה של כל ארוחה. לעולם לא מגישים מנות טעימות בעלות פוטנציאל גבוה להזיק לבריאות ולדיאטה. כולסטרול גבוה ושומן ידועים היום בתור ערכים תזונתיים שיש להמעיט בצריכתם. מנות טריות הישר מהחקלאי פותרות את רוב הבעיות ויוצרות מנות טעימות יותר ובריאות יותר. כבר לא משתמשים במרגרינה ומתחליפי חלב, מחקרים מוכיחים כי מזון מחומרים איכותיים משפיעים לא רק על הבריאות אלא גם על מצב הרוח. כלל אצבע: כשחוזרים הביתה מארוחה והבטן כואבת, זה סימן שהחומרים הם מאיכות ירודה. 

לבחור קייטרינג קרוב

אחד המכשולים שעומדים בפני בחירת קייטרינג עליו שמענו המלצות הוא המרחק. לעיתים חברות לא מעניקות שירות באיזורים מסוימים. הדבר נכון בעיקר בחברות קטנות המעניקות שירות הסעדה לעיר אחת או לעיר השכנה בלבד. השאלה הראשונה שצריך לשאול חברת קייטרינג הוא האם הם מספקים שירות במקום האירוע. אין להתעקש על מתו שירות בנקודה מרוחקת כיוון שזה אומר שצריך להסיע את המזון או לפחות את החומרים. במילים אחרות , איכות הקייטרינג נפגעת.