קייטרינג- אוכל אסייתי

תופעת הסושייות מאיימת לכבוש את השוק הישראלי. סושי הינו אוכל יפני מסורתי שישראל נחשפה אליו בשנים האחרונות. קיום יש יותר ויותר מעריצים (ובעיקר מעריצות) לאוכל כזה ומסעדות סושי ואסייתיות קיימות בכול פינה. ההתמכרות לא פסחה גם על ענף ההסעדה. היום אין קייטרינג שמכבד את עצמו שלא מציע לאורחים דוכן שלם של סושי ודוכן אוכל אסייתי כבר בכניסה למתחם האירוע. היתרון של אוכל מסוג זה הוא שהוא באופנה ונחשב למבוקש, המזון עשוי חומרים מזינים וטריים בלבד, ובעיקר אינו משביע כמו מנות אחרות.

קינוחים מתוקים

כל קינוח הינו מתוק במידה מסוימת. קינוח מוגש בסוף הערב ונועד לעורר את הסועדים לקראת הנסיעה הביתה. במידה והקייטרינג באירוע הגיש מנות בשריות, אזי הקינוח חייב להיות פרווה. במידה והקייטרינג היה חלבי, אפשר ליהנות ממגוון רחב של עוגות ושלל קינוחים חלביים. בכול מקרה ניתן להשתמש בפירות כמו דובדבנים, פירות יער, פטל, ודובדבנים על מנת לשדרג כל מנה ולהפוך אותה למיוחדת. רבים מהאורחים מחכים כל האירוע ולא שבעים מהאוכל על מנת ליהנות כמה שיותר מהקינוחים.

אסאדו לאירועים

אוכל דרום אמריקאי אהוב ביותר על הישראלים. יש משהו בתרבות הארגנטינאית במיוחד שמושך את המטבח הישראלי ומתחבר יותר לבטן של הציבור. אנחנו הישראלים אוהבים לעשות "על האש" וזה מתחבר עם אסאדו כיוון שיש בזה משהו שמזכיר שווארמה. ההבדל הוא מידת הצלייה ובעיקר הטיבול. אסאדו ושאר מאכלים בשריים מוגשים בדוכני מזון (בוצ'רים) באירועים עיסקיים ופרטיים כאחד. חשוב לבחור נתח בשר עסיסי וטרי, כיוון שמזון מסוג זה יקר יחסית, כדאי לראות מהו הביקוש למנה מסוג זה.

קייטרינג אורגני

בשנים האחרונות אנו רואים טרנד של בריאות מתחזק מאוד. כיום מבינים את ההשפעה של המזון על הגוף והנפש ולכן מתחילים לשים דגש על הכנסת מזון בריא לגוף. אוכל אורגני זמין היום בהרבה מקומות. בכול סופר או שוק יש אגף מיוחד שמוכר פירות וירקות אורגניים. גם בחברות הקייטרינג ישנם תפריטים הכוללים שימוש במוצרים אורגניים הכוללים בין היתר ביצים. יש לקחת בחשבון שחומרי גלם כאלה יקרים לעיתים פי 2 ואפילו פי 3 ממוצרים אחרים. אבל היי! מה לא עושים בשביל הבריאות.

צוות שפים

בחברות קייטרינג גדולות לא פועל רק שף אחד, אלא ישנו צוות שפים כאשר כל אחד מהם מתמחה במנות מסוימות. יש מנות שצריכים להיות עשויות בדיוק במידה הנכונה ולכן צוות השפים והטבחים עושה שימוש בשעון. דקה אחת יותר מדי בתנור או דקה פחות מדי, והמנה מאבדת את הייחוד שלה. המסעדות הטובות בעולם מקפידות להגיש את המנות לשולחנות בדיוק ברגע הנכון ובדיוק יחד עם שאר המנות של הסועדים בשולחן. כשמכינים אוכל בבית גם אז כדאי להקפיד על כללי המתכון. בין אם מדובר בספר מתכונים, מגאזין אינטרנטי או סתם מתכון מוך מדריך בפורום, הצמדות לכללים מבטיחה הצלחה.
דגשים לסינון ראשוני של חברות קייטרינג:
  • רישיון עסק – מדהים עד כמה הפרט הזה הורס אירועים. תארו לעצמכם שקבעתם על חברת קייטרינג או אולם אירועים על תאריך מסוים, ושלושה ימים לפני האירוע המיוחד שלכם פתום העסק נסגר. לא נעים.. ודאו שלכל ספקית שאתם עובדים איתה יש את המסמכים הדרושים.
  • תעודת כשרות – לציבור גדול חשובה כשרות מיוחדת של רב כזה או אחר. קחו את רשימת המוזמנים ותבדקו האם רמת הכשרות מספיקה לכול אחד ואחד מהמוזמנים. שלא ייווצר מצב לא נעים בו אורח מגיע ומגלה שאין באפשרותו ליהנות מהמנות ולהשתתף בחגיגה באופן מלא.
  • לוגיסטיקה – מי דואג לחברת הניקיון? מי דואג לקפל את השולחנות? מה עם העמסת ציוד ההגברה? זה לא ברור שהספקיות עושות את הדברים האלה עבורכם.
בהנחה שתשמרו על כללים, הסבירות שהאירוע שלכם יהיה הפלא וסוחף יגדל. כולם ייהנו ובכלל לא רק מהקייטרינג.