קייטרינג- שולחנות בוצ'רים

בוצ'רים הם שולחנות העומדים לרוב בכניסה לאירוע ומונחים עליהם מנות אישיות על מנת לעורר את התיאבון של המוזמנים. לאחרונה עושים שימוש בטכניקת הגשה זו כדי למנוע מצב של ישיבה בשולחנות ושמירה על רוח דינמית באירוע. אירוע מהנה מאוד ניתן ליצור כשיש התערבבות של המוזמנים (mingling). שולחנות בוצ'רים אופייניים לרוב באירועים עיסקיים וקוקטיילים. היתרון בשולחנות בוצ'רים הוא שניתן להגיש מגוון רחב של מנות קטנות ובכל להתנסות ביותר טעמים. זאת בשונה בסידור ישיבה סטנדרטי בהם מספר מנות מצומצם מגיע לשולחן.

צוות מלצרים

האירוח של האוכל לסועדים צריך להיות נפלא. העניין הוא שהמחיר של המלצרים משתנה עם הוותק שלהם. ככול שהם יותר מנוסים ומבוגרים, כך מחיר השירות גבוה. תארו לעצמכם ביקור במסעדה יוקרתית, המלצר ניגש אל השולחן ובקושי עונה על הצרכים שלנו כאורחים. צוות מלצרים מנוסה יודע בדיוק מה אנו צריכים, מבקשים ובעיקר אוהבים. סטודנטים-מלצרים נחשבים יקרים באופן יחסי, אבל כך מובטח שירות טוב וחוויה מהנה יותר לאורחים. 

תכנון האירוע

משל הביצה והתרנגולות: מה עושים קודם? סוגרים עם ספקיות או מתכננים את האירוע? התשובה היא לא אחידה אך האמת שזה לא משנה. אפשר להשתמש בשירותיו של מנהל/מפיק אירועים והוא סוגר את כל הפרטים עליהם כלל לא חשבתם. יש צורך לחשוב על איזשהו רעיון כללי לאירוע ותמונה כללית למה שצריך להיות, אבל חשוב גם להיות פתוח לשינויים. הזדמנויות לשדרג את הערב כמו להחליף את החברת הקייטרינג לחברה צבעונית וחדשנית יותר יכול להיות רעיון טוב. לא משנה מה אתם עושים, מה שחשוב זה לשמור על לוח הזמנים.

צלמי חתונות

לצלמי חתונות יש נטייה להסתיר האחד לשני את הדברים החשובים. כשאתם בוחרים צלם וידאו או צלמי סטילס אז כדאי להקפיד בבחירה בדיוק כאילו אתם בוחרים קייטרינג. לא תמיד כדאי לקחת חברה בעלת ציוד צילום משוכלל, כיוון שלרוב נוצר מצב בו הם עסוקים בלתפעל את הציוד במקום לאתר את התמונות המעניינות.
  • שדרגו את הערב ועוד במהלך החתונה חלקו מגנטים עם התמונות. ההרגשה היא שבזמן אמת אנשים מרגישים את הערב ויש להם מזכרת ממנו.
  • הקרינו תמונות מהערב על גבי מסך ענק.

קייטרינג כשר

לציבור שומר מסורת חשוב מאוד שהקייטרינג יהיה כשר. לקהל החרדי וקהלים נוספים אפילו מעדיפים קייטרינג בשרי כשר למהדרין. חשוב לדאוג לאורחים ולוודא שהמזון המוגש יהיה לא רק טעים אלא גם יעמוד בסטנדרטים המינימליים שהם מבקשים. גשו בלי להתבייש לחברת הקייטרינג ושאלו אותם מראש האם יש במקום תעודת כשרות. חשוב גם לדעת של מי תעודת הכשרות, יש קהל שמכיר ואוהב רק הכשר של רב כזה או אחר. שאלה נוספת על איזה משקל נופל ההכשר. האם במהלך הערב בעל האירוע מגיש אוכל בנפרד מהקייטרינג? חשוב לבדוק את זה. 

תאורה

תאורה מחמיאה במהלך האירוע היא must. הדבר חשוב במיוחד בבר שם נדרשת תאורה על הבקבוקים. כשיש שולחנות הגשה אז חשוב גם שגוף תאורה יאיר את השולחנות מלמעלה כי שיהיה אפשר לזהות את האוכל. הרחבת הריקודים העניין חשוב יותר כי יש צורך להאיר בתאורה צבעונית ובאמצעות תאורת ledמחליפי צבע. כשהחתן והכלה נכנסים אז האפקט של תאורה צבעונית ורבה יוצר חוויה מלאת רגש והמחזה נדיר. ניתן ליצור את שיא הערב תוך שימוש במספר גופי תאורה. הקייטרינג לא חייב להיות המרכז.