קייטרינג- אירוע בשרי יוקרתי

קייטרינג בשרי יכול להיות מאוד יוקרתי במידה ובונים את המנות בצורה הנכונה. כבר בפתיחה של האירוע, בקבלת הפנים, פורשים בפני האורחים תצוגה כללית של טעמים וניחוחות שהופכים כל מנה למיוחדת. הבוצ'רים בכניסה עמוסים צלוחיות ונוצר ערבוב של טעמים בשריים איכותיים. המונח פיוז'ן בינו חדש וטוען שאפילו המנה העיקרית באירוע היא מיותרת. ושמה שצריך לעשות במקום זה הוא לערב מלא טעמים ומרקמים השונים זה מזה. הצירוף הלא שיגרתי בין כל הטעמים הוא שיוצר חוויה מיוחדת ושונה עבור הסועד, ושמכאן ההנאה. בארץ סגנון זה מזוהה יותר עם אירועים בחברות הייטק.

טעימות בשרים

על מנת להטעים בין הסגנונות המיוחדים של הבשרים והטעמים, יש לבצע יום טעימות בו טועמים מגוון שילובים אפשריים של בשרים ומרקמים. קובעים עם חברת ההסעדה או השף הפרטי על מה הסגנון ובערך בכמה מנות מדובר. מה שנשאר זה להגיע ליום הטעימות ולברוא מה הכי מוצלח. כללים חשובים:
  1. לא לבוא ליום הטעימות רעבים כיוון שכך הכול טעים...
  2. לא לחשוב מה טעים לכם, אלא מה טעים לקהל שלכם..

אירוע בשרי בנוסח שונה

אז כבר עשיתם יום טעימות ואתם סגורים על התפריטים. מה שחשוב עכשיו לבחור את הסגנון של האירוע. אפשר לערוך אירוע בסגנון מקסיקני, ארגנטינאי, תוניסאי בוכרי וכו. לכל אחד הקהל שלו ומבחר הטעמים והתבלינים שבו. הניחוח של האירוע צריך להיות מורגש כבר בקבלת ההזמנות. העיצוב של ההזמנות צריך להיות מלוטש ולמשוך את העין, אחרת איך המוזמנים יתלהבו מלהגיע ולנסות? מספיק עם אותם אירועים משעממים, המפתח לאירוע מוצלח זה הזיכרון ממנו. נהוג לפי הכלל "כל פרסום הוא פרסום טוב". מעניין מה צ'רצ'יל היה אומר על קייטרינג של ימינו.

קייטרינג חלבי טעים

גם כשלא מדובר באירוע בשרי, עדין אפשר ליצור שילוב מנצח של טעמים. היתרון הבולט הוא שהמזון החלבי מזין הרבה יותר ושקייטרינג חלבי מתקשר עם ירקות, פירות ומתוקים. בכך ניתן להתחיל את הערב עם מתוק ולסיים אותו עם מתוק יותר. בהיעדר מנה בשרית, תחושת השובע המאפיינת אותה לא קיימת ואפשר לאכול עוד ועוד מבלי לשבוע. מבחר הטעמים הנקרא פיוז'ן עליו דיברנו בקטע הקודם נכון גם לגבי תפריט חלבי. סלט פירות המורכב מתותים, אוכמניות ופטל מענג עד מאוד את החך, השינוי המרענן של קייטרינג חלבי עשיר יכול להעמיד כל קייטרינג בשרי מן השורה באור חיוור במיוחד. פנקו את עצמכם והפתיעו את האורחים שלכם!

מקור החלב הטרי

החומרים שמגיעים למטבחה של חברת הקייטרינג הם טריים עד כמה שניתן. ספקיות שירות רבות מקבלות את החומרים מהיצרנים עצמם או מהחקלאים, כך שמונעים את כל התהליך של רכישה דרך ספק שלישי ואת הזמן המתבזבז. חלב טרי מגיע אך ורק מתנובה. חוק החלב בישראל אומר שכל יצרנית חבל מוכרת את התוצרת שלה לתנובה והאחרונה דואגת לפסטר אותו ולהחזיר אותו לחברה. משם הדרך לקייטרינג קצרה ומהירה. ודאו שהחברה מולה אתם עובדים עומדת בחוק החלב הישראלי.

חברת הסעדה

חברת ההסעדה היא זו שדואגת בדרך כלל להגשה של המנות לשולחנות, לצוות המלצרים, למפות ולסידור הפרחים. הכול שאלה של כסף. ניתן להשלים את כל אלה בנפרד בעיצוב פרטי, אך כמובן צריך להחשיב את העלות הנוספת של שוזרים מקצועיים, מפות של מעצבים, צוות מלצרים מדופלם ועוד שלל בונוסים. ניתן להשיג ספקית לכל אחד מאלה ליצור יחדיו ערב קולינארי הכולל קייטרינג, עיצוב ואירוח מושלם. לאילו מכם שלא רוצים להתאמץ, פשוט סמכו על חברת הקייטרינג.