קייטרינג- מילון מונחים

כל המונחים והמושגים החשובים בתחום הקייטרינג

קייטרינג אסאדו

קייטרינג בשרי הינו כינוי להסעדה העושה שימוש במנות בשריות כמו סטייק, דג, עוף וכו. בדרך כל אירועים המתרחשים בערב מגישים מנות יוקרתיות שכאלה. יש לזכור שחשוב לוודא את טריות החומרים ולשמור על הפרדה בין בשר וחלב. ערב של מנות עיקריות כאלו עולות לעיתים מאות שקלים עבור ארוחה טובה. החיסרון הוא שניתן להגיש מבחר מצומצם של מזון עקב העלות היקרה. 

אטרקציות

בזכותן כל אירוע הופך לבלתי נשכח. אטרקציות משדרגות את הערב והופכות אותו לזכור במשך שנים. לדוגמא אטרקציה בצורת קייטרינג בסגנון מיוחד במינו כמו ערב בסגנון מקסיקני, אוכל בנוסח הודי, בשרים בניחוח ארגנטינאי וכו. זיקוקי דינור צבעוניים בשמיים, מפל שוקולד, רקדנים, תזמורת ואפילו הופעת סטנד אפ כולם יהפכו את החגיגה שלכם לאירוע בלתי נשכח.

קייטרינג חלבי

היתרון בהסעדה מסוג זה שהגיוון רחב המיוחד והעלות נמוכה באופן יחסי. ניתן ליצור מבחר רב של טעמים וצבעי הבריאי מאוד. כל אחד יכול למצוא את המנות שהוא הכי אוהב. צורת ההגשה היא דוכני מזון המכונים "בוצ'רים" וההגשה היא עצמית. אפשרות נוספת היא מלצרים הנושאים על ידיהם מגשים גדולים וכל אורח לוקח לעצמו צלוחית. קייטרינג שכזה מגיש גם קינוחים חלביים טעימים.

הזמנות

בכול אירוע, מיד לאחר שמסיימים לתכנן, מתחילים לשבת על רשימת ההזמנות של האירוע. חושבים את מי להזמין ותמיד שואלים היכן זה יגמר, הרי לא ניתן להזמין את כולם... יש גבול למנות שיכולה להוציא חברת הקייטרינג. לעיתים יש צורך לעשות חישוב כלכלי, אחרי הכול כל מנה עולה כסף רב וחלק מהאנשים ייקחו זאת בחשבון ולא יבואו לאירוע בשל זאת, או בהרכב חסר.

קייטרינג כשר

לציבור רחב חשוב במיוחד שהקייטרינג יהיה כשר. תעודת כשרות סטנדרטית יש כמעט בכול ספקית קייטרינג, אך קייטרינג בעל תעודת כשר למהדרין יש לבדוק. למרות זאת, ישנו קהל לא מבוטל המעוניין דווקא במנות שאינן נחשבות לכשרות. פירות ים כמו שרימפס, קלמארי ומנות סושי נצרכות יותר ויותר. באירוע נתון, אפילו כשרוב הקהל מעדיף מנות לא כשרות, מספיק שיש אורח אחד שדורש כשרות, רצוי להתחשב בו ולדאוג שכל המזון בערב יהיה כשר.

מתחתנים?

כשמחליטים להתחתן ומתחילים לעשות את כל החישובים על תכנון האירוע צריך לשים לב שלא חורגים מהכללים שהצבנו מלכתחילה. קל מאוד לחרוג מהתקציב ולהגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים. יש לשים לב בתכנון שלפעמים יש צורך להתפשר ולעשות שאיבת שומן. התקציב צריך להספיק לתקליטן, לקייטרינג, אבטחה, הגברה, מלצרים, תאורה וכו. רוב התקציב הולך על שירות הקייטרינג, ככול שיש יותר מוזמנים. 

אירוע עסקי

אירוע שמתרחש במסדרת העבודה הינו בעל אופי שונה מאירוע פרטי. יש בעיקר מבוגרים והתקציב הולך להופעת אמן כמו זמר או סטנדאפיסט. ההשקעה היא רבה יותר כיוון שיש צורך לשמח את העובדים. המוזמנים מצידם אוכלים כאבת נפשם, טועמים ממגוון המנות וממלאים את הצלחת והקיבה בכול טוב. לאכול עם הרבה תיאבון, כי אחרי הכול הם לא משאירים צ'ק שיכסה את עלות הקייטרינג.