איכות המזון בקייטרינג

קייטרינג איכותי שם דגש על איכות החומרים מהם מייצרים את המנות. בפרסומות הטלוויזיה מציגים לעיתים רבות את השף הולך לשוק הקונה שם ירקות, פירות, לחם שכרגע נאפה, חלב טרי ושאר מוצרי מזון הדרושים להכנת תבשילים טעימים. הדבר חשוב כפליים כשחברת קייטרינג מכינה מנות לעשרות ואפילו מאות סועדים. יש לדאוג להרבה מאוד חומרי גלם איכותיים.

למה מזון טרי חשוב?

חשוב לזכור שהטריות של המזון עומד בקו אחד עם הערך התזונתי של חומר הגלם. לדוגמא, ירק או פרי שנחתך, מעבד מערכו התזונתי בעקבות תהליך ההתחמצנות של הוויטמינים. חברות הקייטרינג הגדולות נאלצות לחתוך את כל הפירות, הירקות, השורשים ולפעמים גם את התבלינים בסמיכות גדולה לזמן בישול המנות.

למה לא להשתמש בשימורי מזון?

קייטרינג איכותי לא יכול לשלם סכומי כסף כה גדולים על מזון מעובד בצורה כזו או אחרת. מעבר למחיר היקר של פחיות השימורים או למזון הקפוא, עדיין יש הבדלים מבחינת הערך התזונתי. אומנם הוויטמינים נשמרים, אך על מנת לשמר את המזון מוסיפים לשימורים ולשקיות הקפואות חומרים משמרים, שמן וחומרים נוספים. הדעות חלוקות לגבי טיב החומרים אך ההסכמה היא שהם אינם מועילים ואינם מוסיפים לתזונה.
 
 
 
כיצד משיגים מזון טרי?
  1. שירות שליחים עד מטבח הקייטרינג
  2. מנהל רכש העוקב הדואג בעצמו לאספקה טרייה
  3. חברות חיצוניות המנהלות את האספקה
הנה עצה – אפשר לארגן עסקה פרטית עם אחד מהספקים בשוק הירקות, כך שישלח עבורכם משלוח מתוזמן. בצורה זו תבטיחו לעצמכם אספקה טרייה של פירות וירקות לקייטרינג שלכם ולא תשלמו יותר מדי לחברה פרטית שתנהל הכול. בכול מקרה, חשוב לדואג לאיכות חומרי הגלם במיוחד בהקשר מוצרים מן החי. ישראל מייצאת מזון רב לאירופה, אך בכל זאת יש להקפיד שגם כאן מקבלים את המזון הטוב ביותר. אחרי הכול קייטרינג טוב מפיק מזון משובח.
סיכום
מנות המוגשות לסועדים מטובלות עד מאוד, אך בסופו של דבר החוויה נמדדת בבטן הסועדים. מזון בעל איכות בינונית יורגש בבטן. על חברת הקייטרינג לדאוג לאיכות חומרי הגלם ואיכותם בדיוק כמו שמקפידים לעצב את המנה בצלחת ולהגיש לשולחן בזמן. אחרי הכול, מה שיזכרו מהחתונה זה את מה שלבשה הכלה ואת הקייטרינג.