בסוף תאכלו את מה שבישלתם

 
תחום הבישול הרוויח את הזוהר שלו במשך שנים של עבודה קשה וכיום כל אחד שמח להתהדר בחבר שהוא שף, או לפחות בשלן טוב ואם אפשר – אז להיות כזה בעצמו. שלא כמו בועת ההיי-טק, לתחומי הבישול והקייטרינג (הסעדה) אין שום סיכוי להתפוצץ, או להתפוגג אי פעם בעתיד ואין זה פלא שקורסים, סדנאות ומוסדות לימוד צצים כמו פטריות אחרי הגשם.
היתרונת של לימודי בישול כוללים את העובדה הפשוטה שמכיוון שכולנו צריכים לאכול (ורובינו גם מאד אוהבים לאכול), אז בעצם מדובר בלימודים הכי שימושיים שיש ובידע הנרכש בקורסים הללו עושים שימוש יום – יומי. שפע מסלולי הלימוד יכול לבלבל ולא תמיד כל מי שרוצה לדעת כיצד להכין סושי חייב לבלות כמה שנים בתדמור ולחילופין, מי שחולם על קריירה בתחום לא יכול להסתפק בסדנא להכנת שוקולד שקיבל במתנה ליום הולדת.

קורס בישול

יש להבדיל בין הלימוד החובבני למקצועי, כאשר לקטגוריה השנייה נכנסות כל הסדנאות הביתיות למיניהן וגם כאלה של שפים מדופלמים המציעים לימודים במסגרות מאד מצומצמות – הן במחינת זמן והן מבחינת היקף. אלה מיועדות בעיקר לחובבים המבקשים להתמצא בנבכי המזון והמטבח והן נפוצות מאד כמתנות יום הולדת, או בילוי לאירועים מצומצים כמו מסיבת רווקות, יום הולדת, או כינוס משפחתי.
לרוב, יהיו סדנאות אלה בתחום מאד ספציפי כמו סוג אוכל או שתייה – איטלקי, סיני, בשרי, מאפים, קינוחים, קוקטיילים וכן הלאה, או בתחום מסויים של הסעדה כמו סידור שולחן, סידורי פרחים ועוד. נושאים מבוקשים נוספים הנושקים לתחום, הם עיצוב שולחנות ועיצוב האוכל עצמו. בעוד שהאמרה ש"בבטן הכל מתערבב" רווחת בבתים רבים, הרי שלעיצוב האוכל בצורה מעררת תיאבון יש חשיבות רבה, שלא לדבר על הגשה אסתטית.
 קורס בישול קצר כזה, או סדנאות חד –פעמיות, מתאימים בעיקר להעשרה ולא בהכרח יביאו את הלומדים לפתוח מסעדה, אבל יזכו את הלומדים בהנאה מרובה – הן ממלאכת העשייה עצמה וכמובן ממלאכת האכילה וכן האירוח ומהמחמאות.
להבדיל, ניתן ללמוד בישול, קונדיטוריה, מזון ומשקאות, מסעדנות, מלונאות ותיירות, ייננות, ניהול משק, הקמת מסעדות ובתי קפה ונושאים נוספים –במסגרת לימודים גבוהים, ארוכים בהרבה, יקרים יותר ותובעניים יותר, אבל עם סיומם המוצלח מקבלים תעודה מקצועית המוכרת על ידי משרד התמ"ת ואפשר להתחיל ולהתקדם בעולם בישול והמסעדנות, להצטרף לעסק קיים כמו בית מלון, קייטרינג, מסעדה, קונדיטוריה, או בית קפה ואף לפתוח עסק חדש.

הסמכות שף

התעודות המקצועיות מסווגות לפי תחום ורמה ומוכרות בארץ ובעולם, אבל לימודים לתואר קיימים, נכון לעכשיו, רק בחו"ל. עם זאת, זהו אחד מתחומי העיסוק בהם לכישרון יש משקל רב לא פחות מאשר לתארים ולרוב אף יותר ולכן בוגרי מוסדות כמו דן גורמה, בישולים ותדמור מצליחים בארץ ובעולם, לא פחות מעמיתיהם בעלי ה – BA COOKING.