טיפים לבחירת קייטרינג

קייטרינג איכותי זוכרים במשך שנים וגם חוזרים אליו באירועים הבאים. הסעדה מומלצת מוצאים במדורי החתונות וגם במגזינים על סגנון חיים. שפים רבים מהטובים בארץ עובדים בחברות הקייטרינג הגדולות. כיף לבוא ולטעות את סוגי המנות בחברות ההסעדה שמאפשרות זאת. ניתן לחוש את מרקם המזון ולהיות בטוחים במה שמזמינים לאכול. תפריט קייטרינג מגוון מבטיח שהסועדים יהנו יותר מהאוכל. ניתן לבחור קייטרינג לא שר בהתאם לצורך. קייטרינג כשר למהדרין גם יקר יותר.

מנהל האירוע

לפעמים עושים שימוש במנהל אירוע (במיוחד בקייטרינג של אירועים גדולים) והוא מנהל את כל מה שקשור באירוע, כל הספקים, כל אנשי הצוות ובעלי השמחה. בסוף האירוע נהוג לתת טיפ לאנשי הצוות הזוטרים. מדריך הקייטרינג מלמד איך למצוא את חברת הקייטרינג המומלצת ביותר מתוך מגוון רחב של ספקים. כל פורום מדריך לפי הטיפים וההמלצות שלו על האירוע המוצלח ביותר. אפשר לשאול אנשי מקצוע על הכללים שהם מקפידים עליהם באירוע.

תכנון האירוע

שיחה עם חברים יכולה לחדש הרבה מדברים שחשוב שיהיו בקייטרינג מוצלח. כדי לשאול לגבי אופי המנות, זמני ההגשה, הקינוחים, המלצרים, ובעצם כל מה שרציתם לדעת ולא שאלתם. קיטרינג טוב משדרג כל אירוע דוגמת בר מצווה או בסדר גודל אחר. לכל עדה יש סגנון משלה לחגוג ואופי אחר. קייטרינג בשרי עולה יותר מקייטרינג חלבי אך לא כולם חובבי בשר. חשוב להתאים את המאכלים המוגשים לציבור המוזמנים. לא נעים שחלק מהמוזמנים לא ימצאו את עצמם בתפריטים.

לרצות הסועדים

חברת קייטרינג טובה היא חברה שממנה הסועדים יוצאים מרוצים, שבעים ושבאי רצון. נהוג להציע מספר מנות עיקריות כדי לרצות את האורחים. מנות חדשות מגיעות לשולחנות האורחים באופן תדיר וממלאות את הבטן. מדריך חודשי או שבועי שמספקים חברות קייטרינג שונות מלמד על הדברים החשובים שצריך לזכור לפני אירוע חשוב. המלצות על איך להוציא את המנות בזמן ומהר. כשמתכננים את האוכל לאירוע צריך לקחת בחשבון:
  1. את סדר הוצאת המנות
  2. תיאורה באירוע
  3. מוזיקה
  4. בר אלכוהול
  5. הטקס עצמו
כל המרכיבים האלו יוצרים אירוע שמוצלח וזכור. התמונות והמחזות ניתן לשחזר בערת אלבום התמונות. אבל את הטעם רצוי לא לשכוח. טעים לשדרג כל אירוע באמצעות קייטרינג מוצלח!