קייטרינג בשרי או חלבי

אירועים כמו חתונה, בר מצוה, ברית או כל אירוע אחר תמיד גדוש באוכל ולכן דרושה חברת קייטרינג שתוכל לרכז את כל אלה ללא בעיות ולנהל את השמחה כהלכה. כדי להנעים את זמנם של הגולשים שמים מוזיקה רגועה בזמן הסעודה. מה שלא כול יודעים זה שניתן להפריד בין חברת הקייטרינג ובין ספקית הבוצ'רים (דוכני המזון). לא חייבים להזמין את השירות דרך חברת הקייטרינג. ניתן להביא איזה ספקי מזון שרוצים ללא תלות. אפשר להתאים במיוחד את הבוצ'רים לערב הנושא.

נפוצות משפר שיטות:

  1. הגשה עצמית – בה האורחים ניגשים לדוכני המזון ווקחים לעצמם את מה שהם רוצים.
  2. הגשה לצלחת – מלצרים מגישים אוכל לצלחות הניגשים.
  3. מגשים מסתובבים – מלצרים נושאים מגשים ומסתובבים בין האורחים.
לא לשכוח להודיע לאורחים שבכניסה שהאירוע מתחיל ושיש להתאסף באולם הגדול. אחרת הקייטרינג יעבוד שעות נוספות!
שימו לב שלא משתרכים תורים לדוכני המזון. המקסימים של אנשים על כל שולחן הוא 30 איש. קייטרינג טוב תמיד משדרג כל אירוע והופך אותו למהנה יותר. בידקו לגבי טיפים על קייטרינג בפורומים השונים והוסיפו לאירוע או לשמחה עוד משהו שירים אותו. תגובות הגולשים מלאות המלצות על חברות ההסעדה הטובות. כל אחד מבין המאמרים מזון באתרים השונים מדריך ומלמד על כל מה שצריך לדעת על קייטרינג איכותי ומקצועי. שאלו אנשים על איזה מקומות הם ממליצים.

רישיון עסק

רשיון עסק ותעודות כשרות חשוב מאוד לבדוק. מדי פעם שומעים במהדורת החדשות על אירוע שבוטל יום אחד לפני כיוון שלא היו לו את המסמכים הדרושים, והאולם או חברת הקייטרינג נסגרו רגע לפני השמחה. קייטרינג איכותי שם דגש על הגשת המנות לשולחנות כשהן חמות ועשויות כהלכה. חשוב לראות שהמנות מוגשות לכול השולחנות בו זמנית. כדאי שכול אורח ימצא את מה שהוא אוהב. החומרים מהם מכינים את המזון צריכים להיות טריים ואיכותיים. אחרת הקייטרינג מפסיד המלצות.
הגשה עצמית, בופה, קייטרינג חלבי או בשרי מקובל בישראל ואהוב על האורחים. צריך להכיר את קהל המוזמנים ולדעת מה הם אוהבים במיוחד כדי לקלוע לטעמם. לכן יש ללכת ליום טעימות של חברת הקייטרינג ולראות מה הסגנון בו הם מתמחים. בסופו של יום, מה שאנשים זוכרים מהאירוע זה את הקייטרינג!