שירותי קייטרינג

כשמדברים על קייטרינג קשה שלא לדבר על טיולים בדרום אמריקה. כל מי שטייל בארגנטינה יכול לספר שהאהבה שהם לכדורגל שניה רק לאהבה לבשר. השילוב של אסאדו בקייטרינג באירועים השונים יוצר לעיתים קרובות תמהיל שאהוב על כולם. העונג הקולינארי של הארגנטינאים עם השמחה התמידית של העם הזה יוצר חגיגה בכול ארוחה משפחתית אצלם. לא פלא שאוהבים אסאדו בכל העולם ומבקשים אותו בכול אחד מספקי שירותי קייטרינג.

בשר אוכלים הרבה מאוד במדינות המערב ובדרום אמריקה, אבל למרות זאת הארגנטינאים הביאו את הכנת הבשר לאומנות של ממש. כל פעם שאוכלים את אחד ממאכלי הבשר שלהם, נשאר טעם של עוד. עוד לפני הצליה, צריך ליישן את הבשר באופן הנכון. אסדו עושים ממגוון בשרים כמו צלעות כבש, סינטה, פילה, טלה או בשר אנטריקוט. או כל סוג אחר שקיים במרחבי ארגנטינה הפראיים.
 

הכנת בשר

תהליך הצלייה אחיד בכול המקרים והתבלינים גם הם קבועים. כדאי להוסיף את הרוטב הצ'ימיצ'ורי המסורתי, הייחודי לאסאדו. הרוטב ידוע בכל שירותי קייטרינג וכולל מצרכים שקיימים בכול בית בישראל. פלפל שחור, פלפל אדום חריף, כוסברה, שום מלח ופטרוזיליה. לזה מערבבים חצי כוס שמן זית ויוצקים על הבשר החם. תנסו את זה בבית!
צלעות חותכים הפוך מהצורה המקובלת, שלא כמו נתחי בשר אחרים. בתנור שבבית הטמפרטורות מספיק גבוהות כדי לצלות את הבשר כהלכה, אך ניתן להכין אותו גם על גבי גריל. שירותי קייטרינג טוב מבשלים את הבשר במים רותכים חצי שעה, ואז צולים אותו בגריל. כך נוצר בשר רך ופריך במיוחד. אחרי שעתיים של צלייה לא יהיה ניתן להתעלם מהריח השובה של הבשר וזה אומר שניתן להוריד מהאש ולהגיש. לדולצינאיה שירותי קייטרינג מהמעלה הראשונה שיצרו אירוע טעים ובלתי נשכח.