בחרתם קייטרינג בשרי לאירוע הבא שלכם? מצויין. הנה לפניכם כמה נקודות למחשבה:

  1. מה התקציב שלכם עבור קייטרינג בשרי באירוע?
  2. כמה מנות אתם רוצים להגיש באירוע שלכם?
  3. האם אתם בכלל לא רוצים קייטרינג בשרי המוגש לשולחן, אלא דווקא מעדיפים קייטרינג בשרי בסגנון הגשה עצמית (מה שנקרא "בופה").
  4. מנה ראשונה- ניתן לבחור מרק / סלטים/ דגים ועוד. מרק כמובן עדיף בהגשה לשולחן ולא בהגשה עצמית., ואילו בהגשה עצמית מומלץ מאוד לשים מגוון גדול של סלטים לבחירה.
  5. מנה עיקרת- קייטרינג בשרי מציע מבחר גדול של אפשרויות למנה העיקרית. אפשר ללכת עם עוף, מבושל או צלוי, ואפשר סטייק עסיסי שמוכן בדיוק לפי טעמו האישי של כל אורח. קייטרינג בשרי מציע גם מנת "דואט" המשלבת שני בשרים, לדוגמא פרגית ובקר, כך שכולם יוצאים מרוצים. אופציה נוספת שישראלים מאוד אוהבים היא מנגל גדול עם גחלים שעליו מתבשלים סוגים שונים של בשר והסועדים יכולים לבוא ולקחת.
 

ועוד כמה דגשים

  1. תוספות לצד הבשר- תפוח אדמה ובשר הן האפשרויות הנפוצות ביותר בקייטרינג בשרי. גם קוסקוס וקינואה מוצאים כיום יותר ויותר. תוספת של ירקות מבושלים או מוקפצים מאוד אהובה גם כן.
  2. מנה אחרונה- הרבה חושבים שקייטרינג בשרי גורר איתו עוגות וקינוחים חסרי טעם, אך ההפך הוא הנכון. קייטרינג בשרי מציע קינוחים מגוונים עם פירות, שוקולד, קצפת צמחית, עוגיות, מוס ועוד ועוד.
  3. לסיום, חשבו איך אפשר להפוך את האירוע שלכם למיוחד במינו. אם תערכו את השולחנות בצורה מעניינת או תפתיעו את האורחים שלכם בהופעה של זמר או קוסם, האירוע שלכם יהיה גם טעים וגם נעים!