כשאנחנו באים לבחור חברת קייטרינג – בין אם לחתונה, אירוע משפחתי אחר או אירוע עסקי, הדבר הראשון אליו נשים לב הוא כמובן האם הבטן שלנו מגיבה טוב למנות. אבל הרבה מאוד אנשים וזוגות נרגשים הלכו שולל אחר הקיבה שלהם, ולא איזנו את קבלת ההחלטה גם אם שיקולים חוץ-גסטרונומיים הנוגעים לחברת הקייטרינג.

 
כאשר מדובר באחריות על הסעדתם של מאות אורחים – בין אם בני משפחה, חברים או לקוחות פוטנציאליים, אי אפשר להיות זהיר מדי בבחירת החברה. החיך שלכם הוא אמנם סיבה מצוינת לבחור חברה X  על פני חברה Y, אך הביצועים הקולינריים של חברת הקייטרינג הינם סיבה הכרחית ולא מספקת.
 

איזה עוד שיקולים יעזרו לנו לבחור בחברת הקייטרינג המתאימה ביותר?

בואו נבחן כמה:

  1. התאמה בין סוג האירוע לאופי החברה – ישנן חברות קייטרינג שהתמקצעו לאורך השנים בסוג מסויים של אירועים. אם למשל, אתם בוחרים חברה לאירוע עסקי, העדיפו חברה שיש לה ניסיון רב בתחום על פני חברה מצוינת שעשתה מון חתונות ומעט אירועים עסקיים.
     

  2. מערך התיפעול והלוגיסטיקה. חברות קייטרינג הן בראש ובראשונה חברות שהמוצר שלהן הוא מזון, אך אם המזון לא מגיע לצלחת כמו שצריך לא עשיתם כלום. בחנו את החברה במספר אירועים והתרשמו מהתיפקוד בתנאי לחץ, מכמות העובדים ומקצועיותם ומהאופן בו האירוע מתקתק כמו שצריך. שוחחו לא רק עם השף שיהיה אחראי על התפריט שלכם, אלא גם עם מנהל האירוע שיהיה אחראי על הגשת המזון ותיפעול צוות עובדים שיכול למנות כמה עשרות של מלצרים וטבחים.
     
  3. גודל החברה – ישנם אירועים שקטנים מדי על חברות גדולות. אם ברצונכם ביחס אישי ובנוכחות של השף באירוע, אל תבחרו בחברה גדולה מדי שלא תקצה מספיק משאבים לאירוע הפרטי שלכם.
     
  4. סגנון בישול – נכון שכיום כל חברת קייטרינג תציע לכם כל סגנון בישול אפשרי, אך עדיין ישנן חברות שמצטיינות במטבח מסוג מסויים. בדקו האם לחברת הקייטרינג שאתם בוחרים יש ניסיון בסגנון הבישול אותו אתם רוצים באירוע.