נישואין הוא כבר הציע על רכבת הרים למרגלות ההימאליה, הבית כבר מושכן לטובת שמלה שתוחזר יום לאחר האירוע – עכשיו רק נותר לבחור קייטרינג. בחירת החברה שתפנק את האורחים שלכם (לכם, כנראה לא יהיה זמן בכלל להנות מהאוכל) במהלך החתונה היא אחת ההחלטות המשמעותיות בתהליך הפקת האירוע.

 
על פי רוב, לאחר שסגרתם על אולם ובמידה והקייטרינג איננו חלק מהחבילה, יציע לכם בעל האולם 3-4 חברות קייטרינג איתם הוא עובד. לעיתים גם תרצו להביא חברת קייטרינג חיצונית שהרשימה אתכם באירוע או עליה קיבלתם המלצה. כמו כן, במקרה ומדובר בדרישה שלכם או בדרישה של מקום האירוע, עליכם לוודא כי לחברת הקייטרינג יש המלצות. לאחר שתשרדו את ארוחות הטעימות והמצגות של השפים ותבחרו בחברה שתכין את הסעודה לאורחים, עדיין תוותר בפניכם החלטה אחת חשובה: איזה סוג תפריט להציע לאורחים.
 

כאב ראש, כאב בטן

 
ההשתכללות הבלתי נתפסת של שוק המזון בישראל לא פסחה גם על תת ענפי המזכרות, מוצרי פרסום, תקליטנים וכמובן קייטרינג לאירועים וחתונות. אם חשבתם שלסופר המקומי שלכם יש מבחר כמעט בלתי אפשרי של סוגי מזון, חכו עד שתגיעו לאופציות שמציעות חברות הקייטרינג. קחו את כל סגנונות הבישול הידועים כיום למין האנושי – נובל קוויזן, פיוז'ן, ים-תיכוני או מזרח אסייתי, זרקו לקדרה ארוחה המורכבת לפחות מארבעה שלבים (קבלת פנים, מנה ראשונה, עיקרית ואחרונה), הוסיפו לכך את היכולת להתלבט בין בשרי/צמחוני/חלבי ותקבלו כאב ראש ומיחושים בבטן.
 
הסוד הוא לנסות ולפשט את הדברים. להצמד לטעמים שאהובים עליכם (בדרך כלל, וכנראה מדובר בחוק פסיכולוגי לא כתוב, אלו גם הטעמים של לפחות 80% מהמוזמנים לאירוע שלכם). להתאים את המנות לאופי האירוע. אם מדובר באירוע קליל שנקרא בעגה המקצועית "סכין-מזלג" אין טעם במנות שדורשות יציבות של מנתח ויכולת פירוק של שען שוויצרי. אם החתונה נערכת בקיץ, אל תעמיסו על האורחים תבשילים כבדים וחמים, אחרת תאבדו אותם עוד לפני השיר הראשון. לבסוף, אל תעשו את הטעות של לנסות ולהעריך האם הדוד ואניה אוהב רגל קרושה או מעדיף מרק סלק מהרי אוראל. חישבו על הבטן שלכם. היא כבר תדע מה טוב עבורכן ועבור האורחים שלכם.