בחירת חברת קייטרינג לאירוע (חתונה, בר מצווה, יום הולדת, אירוע עסקי) היא עניין לא פשוט. ראשית מדובר בעניין גסטרונומי-רגשי מובהק: האוכל המוגש באירועים הפך להיות נושא שיחה מרכזי ואחד הקריטריונים המרכזיים, לפיהם האורחים ידרגו את מידת ההצלחה של האירוע. בארצנו, עמוסת המתחים המשפחתיים והאנושיים, לא פלא אם כן, שבחירת קייטרינג לבר המצווה של הילד, חשוב לא פחות מבחירת ראש הממשלה שיחליט על היציאה למלחמה הבאה. טוב, לא בדיוק, אבל תודו שזאת מטאפורה שעוזרת להבהיר את חשיבות הקייטרינג לחוסן הלאומי שלנו.
 

קייטרינג - תהליך הבחירה

 
ובכן, כיצד בוחרים? קצת עם הבטן וקצת עם הראש. בשל ההיצע האדיר של חברות קייטרינג לאירועים, חשוב מאוד לקבל המלצות מחברים או מקולגות שכבר התנסו בעבודה עם גורמים מסויימים. בצורה זאת, תצמצמו את כאב הראש שמגיע יחד עם אפשרויות הבחירה האינסופיות. המהלך השני שיכול לחסוך לכם זמן הוא להעיף מבט באתר האינטרנט של חברת הקייטרינג וללמוד על הפילוסופיה של השף או הבעלים, לראות דוגמאות של תפריטים ולקרוא מכתבי המלצות או יותר טוב: סקירות עיתונות חיוביות שבדרך כלל (במידה ויש) מצורפות לאתר. גם לצד הכלכלי חשוב להתייחס ברצינות. חפשו באתר של הקייטרינג קופונים שימושיים.
 
כמובן, משפט כמו: סגנון הבישול של השף כריסטוף משלב בין הנובל קוויזין האיטלקי לטרנד הבישול המיקרוביוטי, כמובן לא יהווה תחליף לבחינה של הפילוסופיה דרך החיך. אבל לפחות הוא ייתן קריאת כיוון. אבל עוד לפני שהלסת והבטן מתחילים לעבוד, תצטרכו להפגש עם כבוד השף בכבודו ובעצמו. כשמדובר במזון ובאירוע שמעורר את מיצי הקיבה והחרדה (דמיינו 400 אורחים בחתונה שלכם), אין תחליף לכימיה. כן, גם החיבור ביניכם לבין בעל הקייטרינג הוא מרכיב חשוב שהתבשיל ייצא כמו שצריך. נסו להבין כיצד הקייטרינג פועל במהלך האירוע, כמה מלצרים יש, כמה ברמנים, האם מכינים קוקטיילים בקבלת הפנים והאם הסלטים נחתכים במקום או שעתיים לפני האירוע.
 

קייטרינג לאירועים

לבסוף, לא תצליחו להתחמק (היי, זה גם לא כל כך נורא. מדובר בארוחת חינם מאוד מושקעת) מפצצת הקלוריות הידועה גם בתור: אחרות הטעימות. זהו למעשה המבחן האולטימטיבי – בחינת הכרחי וגם מספיק כדי להחליט האם השידוך הזה יצליח. וכאן, כמובן צריך לתת לבטן ללכת לפני הראש. להזהר מאכילת יתר, כי היא תמסך את חוש הטעם שלכם במנות הבאות, ולא לשתות יותר מדי יין, שיפגע בחוש קבלת ההחלטות שלכם.