כבר בלימודי אדריכלות באוניברסיטאות השונות בארץ נדרשים סטודנטים להבדיל היטב בין המטבח הרגיל על מרכיביו לבין המטבח התעשייתי. עבודות גמר של סטודנטים רבים מדגישות במדויק את העבודה במטבח של אישה בביתה, שף מטבח בבית קפה לא נודע ואיש מטבח בחברת קייטרינג גדולה.

 
עד לפני כמעט כעשור לא היה מוכר כל כך המטבח התעשייתי בפי כל מלבד מודות הלימוד, אולמות שמחה ועוד. אלא שעם הדרישה והזמן אט אט החלה בנייה של מטבחים תעשייתיים לפי כמות האנשים העשויה להיכנס בבניין מידי יום.
 
בחישוב ממוצע, כל בניין חדש בימינו המונה כמות מטרים מכובדת קיים גם מטבח תעשייתי. מה נכלל במטבח תעשייתי השונה או הדומה למטבח הפרטי, הרגיל??
 
מוצרי החשמל והגז, המוכרים לנו במידת נפח, אורך ורוחב נורמלי גדלה במטבחים תעשייתיים ראו דוגמת חברת קייטרינג גדולה הנדרשת להכין סיר אורז עבור שלוש מאות אורחים, אבני הגז עליהם יונח הסיר יהיו גדולות יותר עם להבת אש גדולה יותר מזו המוכרת במטבח הביתי.
 
 

בישול תעשייתי

תנור אפייה במאפייה גדולה ומוכרת הנדרש לאפות בזמן מסוים כמות לחמניות גדולה, יידרש מקום נכבד יותר וטמפרטורת חום גבוהה יותר הסוחבת יותר חשמל (על כן גם השקע יהא שקע כוח והתקע גדול יותר).
 
ברחבי הארץ זקוקים למטבח תעשייתי כדי להכין ארוחה למספר רב של סועדים בזמן קצר.
אם כבר זמן שיש לחסוך במטבח תעשייתי גדול חשוב להשים לב לבנייה של מדפים בניגוד למגירות וארונות המטבחים הרגילים בהם נאחסן את המוצרים, או במילים אחרות, זמינות המוצרים היא ערך חשוב במטבח תעשייתי ועל כן בנייה של ארונות ומגירות אחסון הנדרשות לפתיחה וסגירה הן עניין של זמן ואין לנו ממנו.
 
כמות הבישולים, הריחות והעשן העולה במטבח התעשייתי הוא כפול ומכופל ממטבח פרטי, חלון או דלת לא יוכלו לנו להדיף אחד מאילו ועל כן נדרשת בנייה של ארובת אש אשר ביכולתה להרחיק ריחות, עשן וחום. בחישוב פשוט של כל הכלול במטבח תעשייתי אחד, כולל עובדיו, מכשירי החשמל שבו ורכישת המוצרים עולה כי אין כל ערך להפעלתו פיתרון רכישת אוכל מרוכז המציעות חברות הקייטרינג המרכזיות היא אופציה חסכונית, גם במוסדות גדולים, על כן רבים מן המטבחים התעשייתיים במפעלים, אכסניות ומקומות גדולים אחרים, גם כיום אינם פעילות או מייצרות אוכל אלא מעדיפות דרך חברת קקייטרינג לרכוש אוכל חם בהיצע וכמות ללא השקעה של זמן, כוח אדם ועוד.